טיולים בארץ האגדות וטכניקת הדמיון הפעיל של יונג

המצב הנוכחי
לא רשום
מחיר
800
התחל

הקורס נולד בקיץ בו לא היתה אפשרות לטוס לחו”ל. כשהתנועה הפיזית בעולם מוגבלת, הדמיון שלנו יכול לבוא לעזרתנו. המוטו של “מוזות”, “כשמגבלות פוגשות דמיון”, עשוי להפוך למוטו של כולנו בזמנים מעין אלה, ועוד יותר בשנה המוזרה הזו של הקורונה, בה ההגבלות הגדירו מחדש את חיי היום יום שלנו, הגבילו את יכולתנו לתכנן את העתיד, והגבולות נסגרו ונפתחו ושוב נסגרו חדשות לבקרים…

לדמיון, לעומת זאת, אין גבולות. ובנוסף יש לו כוחות של ריפוי ושל פיצוי ושל חלימה ושל מבט אל האופק , שמרחיבים את העולם הפנימי ומעמיקים אותו, במיוחד כאשר העולם החיצוני הולך ומצטמצם (אבל לא רק…).

יונג גילה את כוחו של המרפא של הדמיון בשעת משבר שהיה שרוי בו אחרי הפרידה שלו מפרויד. הוא פיתח באותן שנים את טכניקת הדמיון הפעיל, והוא מעיד כי מכל צלילה שלו אל עולם הדמיון הוא יצא עם תובנות חדשות לגבי עצמו ולגבי חייו, ועם מעיינות שופעים-מחדש של יצירתיות.
 

בקורס 8 מפגשים בני כשעה וחצי כל אחד, במהלכם נבקר ונסייר ב-8 ארצות אגדתיות, מיתולוגיות וסיפוריות.

חברת התעופה: טכניקת הדמיון הפעיל של יונג

לא למיטיבי לכת בלבד… 

בכל מפגש יוקדש זמן לתיאוריה שבבסיס טכניקת הדמיון הפעיל של יונג, ומשם אזמין אתכם לטייל, בכל פעם, בארץ דמיונית אחרת, אשר תוצג באמצעות סיפור ובאמצעות תמונות; מתוך הסיפור נצא לכתיבה, בכל פעם בהשראת הנחייה יצירתית אחרת ויינתן זמן לביצוע הכתיבה תוך כדי הצפייה במפגש המוקלט, וזאת על מנת לאפשר כתיבה באווירה “מוחזקת”, המאפשרת לשקוע אל תוך תהליך הכתיבה ללא צורך להתבונן בשעון כדי לקצוב את זמנה, כשההנחייה של המפגש ממשיכה ברקע ויוצרת לכתיבה מסגרת מיטיבה, כזו שמגדילה ומרחיבה את דרגות החופש הפנימי, היצירתי.

כדי לעלות ל”מטוס” הדמיון הפעיל, להמריא אל על ולנחות בבטחה בארץ האגדות המובטחת, ניעזר בהנחיות המשלבות הרפיה עמוקה, דמיון מודרך ודמיון פעיל, ומהחוויה שבדמיון נמשיך ונמריא אל  תהליכים אישיים של כתיבה ויצירה.

האמצעים הדרושים: מחברת ועט או עיפרון, ומקום נוח להרפיות עמוקות (כורסא עמוקה, ספה רכה, מזרון נעים, או אפילו מיטה).

הקורס טווה ורוקם את סיפורו של יונג האיש ש”יורד אל הארץ שמתחת” בעקבות יצירי דמיונו, יחד עם המושגים התיאורטיים שהוא הגה ויצר בהשראת מסעותיו בממלכת הדמיון, יחד עם סיפורים ואגדות, מסע בארצות הדמיון והזמנה לכתיבה מיטיבה – לכלל חוויה לימודית ויצירתית מלאת השראה.

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד